Якщо перед вами постало завдання перетворити дизайн офісного приміщення, то у нас є декілька порад, як зробити це грамотно, зі смаком і головне зберегти практичність і функціональність. Багато провідні компанії у всіх сферах, віддали свою перевагу саме мінімалізму. Адже саме мінімалізм славиться своїм раціональним використанням кожного предмета в приміщенні і орієнтований на збереження максимальної кількості вільного простору.
Загальна характеристика мінімалізму
Характерні риси мінімалізму в кожному інтер'єрі:
відсутність декоративного оформлення, розписів на стінах;
аксесуари та меблі, тільки в необхідній кількості і використовуються за їх прямим призначенням;
рівні лінії, правильні геометричні фігури, прості форми;
монохромний інтер'єр. Основні кольори - чорний, білий, сірий;
допускається відсутність обробки на стінах;
люстри і торшери відсутні;
в оформленні офісних приміщень текстиль недоречний. Для оздоблення для м'яких меблів використовують шкіру.
Після ознайомлення з цими правилами, в голові складається не дуже радісна картинка, але якщо ви працюєте в солідній і престижній компанії, яскраві кольори вам абсолютно не потрібні, краще віддати перевагу офісному дрес коду з базових відтінків.
Поради щодо оформлення
Звертаючись за допомогою до дизайнера, замовник хоче зробити свій офіс зручним для співробітників і презентабельним для гостей і ділових партнерів. Щоб досягти золотої середини і домогтися успіху по досягненню відразу двох стилів, радимо вам дотримуватися наступних порад, описаних нижче.
Кабінет керівника
Починати ремонт потрібно з кабінету керівника, адже ця кімната потягне за собою дуже багато витрат. Щоб правильно оформити кабінет, керуйтеся такими правилами:
Відмовтеся від власних примх на користь єдиного корпоративного стилю компанії. Більшість офісних працівників, в тому числі і що займають керівні посади, намагаються зробити своє робоче місце більш домашніми затишним. Вони прикрашають його різними декоративними предметами, рамками, статуетками, скриньками та іншими аксесуарами. Для рядових співробітників це цілком допустимо, якщо тільки вони не взаємодіють з клієнтами безпосередньо, але для кабінету керівника таке оформлення - нонсенс. Це приміщення є свого роду особою компанії і має мати відповідний діловий стиль. Так як в кабінеті директора проходять важливі переговори з партнерами, наради та інші важливі заходи. Тому в якості домашніх елементів декору досить буде обійтися сімейним фото і парочкою цікавих експонатів.
Якими повинні бути аксесуари? Щоб керівник не відволікався від роботи і зміг продемонструвати відданість і любов до своєї фірми замість цікавих виробів, статуеток і рамок, роль аксесуарів в його кабінеті можуть виконувати зразки продукції, що випускається. Цей прийом цілком підходить для стилю мінімалізм і є дуже популярним в західних компаніях. Але такі декоративні елементи повинні бути ще й доречними. Якщо компанія займається виробництвом залізних прутів або екскаваторів, розміщувати їх в своєму кабінеті, керівнику не обов'язково.
Не перетворюйте офіс компанії в військовий штаб. Ознайомившись з усіма характерними рисами і правилами мінімалізму, ясно, що цей стиль не любить коли його навантажують предметами меблів і аксесуарами, тому будьте скромні в оформленні кабінету діорамами, графіками, стратегічними планами і символами успіху. На чільне місце можна поставити стенд з нагородами або макет перспектив компанії, цього буде достатньо.
Ні в якому разі не залишайте в колишньому вигляді орендоване приміщення, де стіни пофарбовані в синій, зелений або будь-який інший колір асоціюється з лікарнею і в'язницею. В такому приміщення працездатність і ефективність праці будуть істотно нижче, тим більше для мінімалізму характерні білий, сірий, чорний і деревина.
Кольорове оформлення
Давайте докладніше розберемо, яка колірна гамма більше підійде для обробки офісу в стилі мінімалізм. Простіше буде скласти таблицю про співвідношення найпоширеніших факторів і рекомендацій для них:
фактор
рекомендації
Низький рівень освітлення
Теплі пастельні тони для обробки стін і стелі. Слід надавати перевагу бежевий або пісочний. Можна використовувати молочний, головне не використовувати чисто білий, щоб не перетворити офіс в лікарняну палату. Меблі можуть бути з темного дерева або чорного пластику для створення необхідного контрасту.
Високий рівень освітлення
Можна використовувати всі ті ж ненасичені пастельні тони, за винятком рожевого. Використання чистого білого кольору також не рекомендується, так як при такому рівні освітлення може здаватися занадто яскравим.
Розміри
Якщо офіс маленький, використовуйте яскраві світлі відтінки, щоб візуально розширити його розміри. Якщо приміщення велике намагайтеся уникати занадто яскравих кричущих відтінків в великих кількостях.
Відштовхуючись саме від розмірів приміщення і рівня його освітлення потрібно вибирати колірну гамму для обробки. Якщо у компанії є корпоративна символіка і кольору, але за правилами вони не підходять для оформлення офісу, краще використовувати їх в мінімальних проявах: прапорцях на столах, ручках і т.д.
Меблі
Переходячи від обробки до покупки меблів, радимо керуватися наступними правилами:
якщо стіни пофарбовані в жовтий або будь-який інший теплий відтінок, меблі можуть бути чорного або білого кольору;
для холодних стін і стелі вибирайте "теплу" меблі, але пам'ятайте що головний стиль це мінімалізм, а він, як правило, не любить зайвого затишку, так що не перестарайтеся;
якщо кабінети великі, звузити їх допоможе трендова меблі чорного кольору;
офісні крісла - окрема тема. Вони повинні бути комфортним, але не максимально! Ваші співробітники не повинні відволікатися на затерплу спину і біль в шийному відділі хребта, але і в сон їх хилити теж не повинно;
якщо в офісі є переговорна, то для неї краще купити круглий або овальний стіл. Це потрібно для того, щоб створити ілюзію рівноправності між усіма сидять за ним працівниками. Для керівників, овальний стіл має приховані переваги. Він дозволяє відсадити від себе неприємну людину в найдальшу точку і спокійно проводити нараду, переговори, планерку;
стежте за тим, щоб столи співробітників не перетворювалися в офісні Альпи з паперу, для документів повинні бути виділені спеціальні стелажі та тумби. У мінімалізмі все максимально впорядковано і для мотлоху в цьому інтер'єрі місця немає. Погодьтеся, паперові гори не демонструють працьовитість людини, це скоріше доказ його неакуратність.
Керуйтеся цими правилами, і вам вдасться домогтися максимальної відповідності стилю мінімалізм у власному офісі.
Кімнати для співробітників
Кабінети рядових співробітників, як правило, загальні, тобто в них сидить не один і не два людини. Тут стиль мінімалізм працює на вас більше ніж ви на нього, адже головне завдання заощадити якомога більше вільного місця. Оформлення такого приміщення повинно бути схожим з кабінетом керівника, але все одно залишатися більш скромним і лаконічним.
Висновок
Стиль мінімалізм є одним із сучасних напрямків у світі дизайну, тому його часто можна дізнатися в інтер'єрах модних офісах сучасних компаній. Така популярність в офісах обгрунтована ідеально відповідними для корпоративних приміщень характерними рисами стилю - мінімум затишку і меблів, максимум практичності і вільного місця.












