Сучасні тенденції постійно навіюють підприємцям нові ідеї по веденню бізнесу, модному стилю в одязі і зміні обстановці. До останнього відноситься той факт, що все більше офісних працівників намагаються облаштувати власний кабінет будинку, і звільниться від виснажливого графіка. Власний кабінет можна використовувати не тільки для роботи, але і для відпочинку та усамітнення. До того ж, якщо ви фрілансер, облаштувати кабінет у власному будинку, набагато зручніше і дешевше ніж знімати місце в офісі.
Всім тим, хто вже встиг подумати, що для такого роду діяльності не обов'язково мати окрему кімнату, а можна просто не встаючи з ліжка покласти на коліна ноутбук і працювати, поспішаємо повідомити, що ефективність такої праці наблизиться до 0, і робота буде займати набагато більше часу, ніж ви думали. Головне призначення цієї кімнати - робота в комфортних і затишних умовах. Повірте, у кожного успішного політика, бізнесмена, програміста і будь-якого іншого фахівця в своїй області є свій особистий кабінет в своєму будинку. Ця кімната не тільки особливе особистий простір, але і показник благополуччя її власника. Отже, давайте докладніше розберемося в тому, як оформити робочий кабінет без допомоги дизайнера.
Дизайн домашнього кабінету
Для початку не завадило б визначитися з вузьким функціональним напрямком даної кімнати і специфікою роботи в ній. Інтер'єр в кабіні повинен мати у своєму розпорядженні людини до роботи і сприяти його творчому натхненню.
Обстановка в цій кімнаті не повинна відволікати свого господаря, але в той же час нагадувати йому що він перебуває вдома і може працювати з комфортом. Під інтер'єр кімнати з урахуванням смаків і особистих уподобань господаря підбирається меблі та оргтехніка. Правило єдиного стилю стосується і цих предметів.
Більшість офісних приміщень оформлені в сучасних стилях інтер'єру, таких як хай тек, мінімалізм, але для особистого кабінету вдома, дизайнери рекомендують вибрати щось більш контрастне, в даному випадку доречно буде оформити кабінет у класичному стилі. Компромісним варіантом стане модерн, з його плавними лініями і натуральними відтінками.
Меблі для кабінету
Меблі для робочого кабінету грає, мабуть, найважливішу роль в оформленні цієї кімнати. З її допомогою і досягається неординарний дизайн, всім своїм виглядом нагадує, що це робоче місце знаходиться в будинку. Але в той же час меблі повинна бути міцною. Надійної і функціональної, як і на роботі.
Стандартним набором для оформлення робочого кабінету можна вважати стіл, крісло, диван і книжкову шафу. Цього переліку буде досить. У великих кімнатах, ефекту обжитості можна домогтися за допомогою декількох м'яких крісел і журнального столика. Починаючи від другорядних предметів меблів, ми поступово будемо рухатися до основного і визначимо фавориту в цьому списку.
Якщо вам за службовим обов'язком доводиться приймати гостей навіть вдома, то обов'язково встановіть в кабінеті диван або крісло для відвідувачів.
Неможливо уявити собі повноцінного дизайну робочого кабінету без стелажа або шафи з документами, нагородами, дипломами, книгами та іншими предметами, які його наповнюють.
На другому місці в списку найбільш потрібних предметів меблів в кабінеті виявилося - комп'ютерне крісло. Ці меблі повинна бути якісна, мати всі необхідні регулятори, системи і механізми в власної конструкції, щоб забезпечувати порівняно комфортну роботу вдома.
Отже, ми поступово перейшли до найголовнішого предмету меблів, серцю будь-якого кабінету - письмового столу. Цей предмет настільки важливий, що говорити про нього ми будемо детально і доступно.
Вибираємо стіл в робочий кабінет
Сучасні моделі письмових столів, багато в чому перевершили своїх попередників. Прогрес дійшов до того, що люди тепер регулюють не рівень крісла, а столу, і не нахил спинки, а стільниці! Але не всі згодні з тим, що це зручно і комфортно.
Отже, давайте визначимося з тим, яким же повинен бути добротний стіл в робочому кабінеті.
Безумовно, ці меблі повинна володіти необхідною для роботи функціональністю. Для архітекторів, цілком доречно буде придбати одну з нових моделей, з великою стільницею під нахилом. А ось для бізнесменів, така форма буде вкрай незручно, тому люди цієї професії більше схиляються до традиційної форми і дизайну.
Варто також нагадати про те, що комп'ютерний і письмовий стіл - це не одне і те ж. Принципова різниця в конструкції. Комп'ютерні столи можуть мати безліч додаткових полиць, що кріпляться зверху до стільниці. Певні елементи під кожну складову комп'ютера, наприклад, полку під системний блок, полку під принтер, під клавіатуру і т.д. Цей предмет меблів останнім часом все більше створюється в сучасних стилях зі скла, пластику, металевих елементів.
Письмовий же стіл, це традиційний предмет меблів, з такою ж формою і дизайном. У його конструкцію, максимум входить вбудована тумба з ящиками. Характерним стилем для цих меблів є класичний, а матеріалом - дерево.
На вибір між цими двома моделями однієї меблів впливає знову-таки специфіка роботи господаря. Програмісту потрібен потужний комп'ютер і безліч додаткової техніки, а ось директору фірми потрібна виключно широка стільниця, щоб розмістити на ній свій ноутбук і безліч документації для вивчення. Тому відштовхуйтесь саме від прямої задачі столу, і роботи, яку ви будете на ньому робити.
Характеристики якісного столу
Перше на що потрібно звернути увагу - матеріал товару. Стіл може бути зроблений з:
масиву - самого безпечного, міцного і екологічно чистого матеріалу. Такий стіл - підтвердження вашого благополуччя, адже ціна на такі меблі сьогодні просто неймовірна. При бажанні можна вибрати варіант економ класу - стіл з МДФ або ДСП, але у людей, здатних облаштувати власний кабінет у себе вдома, як правило, вистачає грошей на те, щоб купити меблі з дуба, бука, сосни або берези;
скла - сучасного і стильного матеріалу. Дані моделі зустрічаються в продажу набагато рідше попередніх, але все ж мають місце бути. Доктора стверджують, що письмовий стіл зі скляною стільницею шкідливий для судин і нервів, а значить, не дуже підходить для комфортної роботи в затишній домашній обстановці. Шкідливість полягає в тому, що скло завжди холодніше температури тіла і при постійному контакті з руками людини, такий зв'язок може негативно відіб'ється на його здоров'ї. Але повірте на слово, ризик мінімальний.
Далі стежте за тим, щоб розміри стільниці відповідали трьом основним параметрам. Для робочої зони виділяється місце розміром 70х70 см. А також правої і лівої допоміжної зоною. Їх розмір залежить від кількості предметів, які будуть розташовуватися по обидва боки. Висота столу найчастіше коливається в межах 70-90 см.
Форму для письмового столу краще вибрати традиційну - прямокутну. По-перше, ціна криволінійних столів завжди на порядок вище, а по-друге їх форма може спровокувати неправильну поставу у сидячого за ним людини.
Так як стіл є головним предметом меблів в кабінеті, поставтеся до його вибору з підвищеною відповідальністю і намагайтеся не економити на цьому предметі меблів.












