
Частина 1. Початок робіт Будь-які роботи, а тим більше складні такі як, збірка
кухні, вимагають певної підготовки. І ми говоримо не тільки про підготовку в інформаційному плані. Також, потрібно підготуватися з точки зору інструменту. У цьому процесі, вам знадобиться певний інструмент, без якого збірка стає просто неможливою. Тож почнемо. Насамперед, подбайте про наявність і працездатності таких інструментів як: Спеціальна шестигранна викрутка або шуруповерт з відповідною насадкою. Будівельний рівень Побутовий перфоратор. Простий олівець, щоб робити розмітку. Рулетка. Косинець. Молоток. Плоскогубці. Електролобзик або ножівка. Будівельний степлер.

Також вам може знадобитися певний набір кріплень, таких як: Стяжки. Меблеві цвяхи, евровінт, кріпильні смуги (рейки), саморізи. Шканти, анкери, куточки. А також, знадобиться герметик. Частина 2. Схема збірки кухні Перед тим, як приступити до безпосередньої збірці, уважно вивчіть інструкцію і перевірте за списком всі деталі та комплектуючі частини є в наявності. У разі, якщо чогось не вистачає, або ж ви виявили пересорт, зверніться до продавця (постачальника) або докупити всі відсутні матеріали самостійно. Також, на цьому етапі, рекомендуємо вам звільнити простір на Кухе від усього зайвого. Це потрібно для комфортного і безпечного проведення робіт. Говорячи про схему, а точніше черговості збирання, думки майстрів розходяться. Дехто каже, що єдиним вірним способом є збірка знизу - вгору. Тобто спочатку збираємо нижні тумби та секції гарнітура, потім переходимо до висувним конструкцій умовно середнього рівня, далі до навісним конструкціям. Але є й інша думка. Суть його в тому, що все відбувається навпаки, так би мовити, зверху - вниз. Спочатку монтується верхня навісна частина гарнітура, а потім все інше. Аргументація така: зібрати навісні блоки, щоб нижня частина не заважала при їх монтуванні. Як вчинити - вирішувати вам. Частина 3. - Деталі кухонного гарнітура

Звичайно, в кожному конкретному випадку деталі
гарнітура залежать від особливостей дизайну конструкції. Але в загальному розумінні, гарнітур складається з нижніх модулів, висувних конструкцій і стільниці, і навісних секцій. Частина 3.1 - Збірка нижніх модулів У нашій статті, розповідь про збірку кухні ми почнемо з нижніх модулів. Але, як вже говорилося вище, можна почати і з навісних. Переходимо безпосередньо до збірки. Починаємо з тумб. Залежно від конструктивних особливостей, тумби підрозділяються на наступні типи: шафи з дверцятами; шафи з ящиками. Шафа з дверцятами збираємо наступним чином: Беремо єврогвинти, які по-ідеї повинні бути в комплекті поставки, і з їх допомогою з'єднуємо бічні стінки з днищем. Далі переходимо до установки верхніх планок, на які в майбутньому ляже стільниця. Тепер, за допомогою рулетки, потрібно перевірити діагоналі тумби. Якщо довжина діагоналей відрізняється не більше ніж на 1,5 - 3 мм, переходимо до наступного кроку. В іншому випадку, їх потрібно регулювати. Беремо задню стінку і кріпимо її використовуючи будівельний степлер або невеликі за розміром цвяхи. Монтуємо ніжки на нижню частину тумби за допомогою саморізів. Переходимо до установки петель. У попередньо підготовлені гнізда монтуємо петлі і фіксуємо їх саморізами. Далі беремо нижні фасади і встановлюємо їх на петлі. На петлях передбачені регулювальні гвинти. Після установки тумби в вертикальне положення, вирівнюємо дверцята за допомогою цих гвинтів. Завершальним етапом складання є установка фурнітури. Частина 3.2 Збираємо шафа з ящиками: Стінки для висувних ящиків збираються за допомогою стяжки шурупами. Збираємо три стінки ящика і вставляємо в дно лист ДВП. Далі, беремо стяжку-ексцентрик і з її допомогою фіксуємо фасад ящика. На нижні кути ящика монтуємо роликові напрямні. У кінці робіт, просто вставляємо напрямні під кутом один в одного. Частина 3.3 - Збірка навісних конструкцій Для початку, наведемо кілька правил по збірці навісних конструкцій. Правило №1 Фасади слід монтувати тільки на етапі кріплення шаф на стіні. Правило №2 Тут не проводиться монтаж висувних ящиків. На що варто звернути увагу: Установка шафи під раковину, здійснюється без задньої стінки. Щоб волога не змогла пошкодити ДСП, слід добре загерметизувати всі отвори і вирізи. У шафі, де буде розташовуватися Посудосушителі не встановлюється дно. У разі, якщо дно передбачено за схемою збірки, варто подбати про хороше прогумованому полотні для захисту від вологи. Проводьте монтаж / демонтаж з особливою акуратністю. Увага потрібно приділити торцях гарнітура, так як в разі їх пошкодження подальша реставрація є неможливою. Частина 4 - Як зібрати кутову кухню самому Отже, ми впритул підійшли до найважливішого і цікавого етапу. Після того, як ви зібрали кухонний гарнітур, сміливо переходите до його встановлення. Установка підлогових і навісних конструкцій

Встановлюємо нижні шафи. Пам'ятайте, всі роботи ведуться від кута приміщення.
Беремо простий олівець і робимо розмітку на стіні. Установку потрібно проводити на такій висоті, щоб відстань між підлогою та цоколем становило не менше 100 мм, а зазори між фасадами були мінімальні.
В процесі робіт, у будь-якого майстра виникає логічне запитання: як правильно повісити навісні модулі, а точніше як правильно визначити оптимальну висоту їх монтажу?
У цій справі є кілька премудростей, якими ми з вами, звичайно ж поділимося.
По-перше, є неписане правило про якийсь стандарті висоти між стільницею і нижньою поверхнею навісних секцій в 50 - 60 см.
По-друге, потрібно звернути увагу на ергономіку збірки. Якщо господиня кухні - жінка невисокого зросту, а доводчики верхніх шафок відкривають дверцята вгору, то висоту установки варто зменшити з 50 - 60 см до 40 - 45 см.
Є два способи монтажу навісних кухонних ящиків:
з використанням монтажної рейки;
з використанням меблевих петель.
Розглянемо ці способи більш детально.
Монтажна рейка. Одна частина рейки фіксується безпосередньо на самій стіні, інша - на шафці. За рахунок системи "гачок-паз" забезпечується надійна і легка фіксація конструкції. Також, додатковою перевагою такого типу кріплення є те, що роботи можуть бути проведені в поодинці, без сторонньої допомоги.
Меблеві петлі. У цьому випадку варто працювати удвох з напарником. За допомогою меблевих петель, навісні шафи кріпляться без зазору до стіни. Перевагою є також те, що це більш дешевий прийом кріплення.
Поради:
Якщо роботи проводяться на гіпсокартонної стіні, використовуйте дюбелі-метелики для більшої надійності конструкції.
Якщо стать не рівний, придбайте ніжки з регулюванням. Це дозволить максимально точно вирівняти всю конструкцію.
Вішаючи фасади дотримуйтесь зазор, рівний 3 мм.
Установка мийки і стільниці
Переконавшись в тому, що верхні площини нижньої частини встановлені і максимально відрегульовані, встановлюємо зверху стільницю з зазором від стін в 5 мм. Фіксацію стільниці виробляємо за допомогою передбачених кріплень, або заводячи шини на нижній частині в спеціально передбачені отвори в верхній частині шафок. Торцеві накладки фіксуємо за допомогою саморізів.
Наступним кроком формуємо отвір під мийку. Для цього:
Докладаємо мийку до поверхні стільниці і обводимо олівцем.
Маємо стільницю на зручних підставках для проведення робіт.
Дрилем просвердлюємо 4 отвори в кутах нашого малюнка. У разі, якщо мийка круглої форми, потрібно висвердлити декілька отворів по периметру малюнка.
Беремо електролобзик, вставляємо в один з отворів його пилку і виробляємо розпил по наміченої лінії.
Після завершення стільниця готова до фінішної установці.
На завершальному етапі, кріпимо залишилися дверцята.
Петлями фіксуємо кріплення в спеціальні поглиблення на фасаді. Надягаємо дверцята на хрестоподібні пластини і закручуємо болти.
Перевіряємо установку. Відкриваємо і закриваємо дверцята. Якщо все відбувається без додаткових зусиль і зайвих звуків - установка пройшла успішно. У разі, якщо є збої, дверцята потрібно відрегулювати по горизонталі.
На завершення, закриваємо зазор між столом і стіною пластиковим плінтусом. Всередину зазору, при необхідності, можна помістити проводку та ін.
Як закріпити фасади, дивіться на відео:
Частина 5 - Як зібрати кухню по модулях? Рекомендації
Якщо ви вибрали для своєї кухні модульний гарнітур, ось кілька рекомендацій по його самостійній збірці.
Починаємо збірку з деталей з краю гарнітура.
При установці секцій, що мають в своїй конструкції стінну панель, яка буде знаходитися в робочій зоні потрібно заздалегідь передбачити розташування отворів під розеткову групу.
Установка навісних конструкцій проводиться на спеціальний профіль, який кріпиться до стіни.
Визначаючи висоту кріплення, необхідно врахувати в ній те, що навісний шафка повинен закривати на 1-2 см стінну панель або плитку, що знаходиться в робочій зоні.
Частина 6 - Як зібрати кутову кухню. Рекомендації
Наводимо основні рекомендації зі збору кутовий кухні.
Збірку кухні такого типу завжди потрібно починати з кута.
Установка корпусного підстави:
Фіксуємо деталі по мітках, на панелі кутовий частини кухні.
Кріпимо монтажні рейки на бічних панелях.
Для правильного складання окремого модуля, пригвинчуємо ніжки до його днища. Далі, з'єднуємо їх з бічними поверхнями.
Частина 7 - Як зібрати вбудовану кухню. Рекомендації
Нижче наведено основні моменти, які варто врахувати, якщо ви вирішили зібрати вбудовану кухню самостійно.
Дуже важливі правильні заміри з урахуванням розмірів приміщення і габаритних і конструктивних особливостей кухонної техніки.
Не ставте холодильник поблизу опалювальних приладів.
Глибина ніш, розташованих внизу гарнітура зазвичай стандартна і складає близько 60 см. Це потрібно врахувати при виборі техніки.
Перед тим, як приступати до роботи, краще накидайте план-схему розміщення всіх деталей.
Частина 8 - Поради майстрів
Збірка кутового гарнітура починається з кута, модульного - з краю, лінійний гарнітур починайте монтувати з того краю, який буде прилягати до стіни.
Не складайте всі шафи відразу. Дійте поетапно. Закінчили з одним модулем, переходите до іншого.
Не забудьте про необхідні відстані і зазори. Про них ми писали вище.
Установка фасадів в будь-якому випадку відбувається в кінці робіт.
Напрямні для висувних конструкцій кріпляться на стінки до початку збирання.
Відео інструкція: Як зібрати кухню для чайників?
Частина 9 - Як розібрати кухню
Такий процес, як розбирання кухні може знадобитися вам в декількох випадках, наприклад:
при переїзді в нову квартиру (будинок);
ви хочете замінити старий гарнітур на новий або продати його;
ви робите ремонт і хочете попрацювати зі стінами, які закриває гарнітур.
Інструкція по самостійному демонтажу кухонного гарнітура:
Спочатку витягніть всі речі з усіх шафок і секцій.
Далі, дістаньте все ящики і секції.
Зніміть фасади і дверці.
Зніміть всі полички.
Далі, по черзі починайте демонтаж перегородок і днищ шаф.
Після всіх виконаних робіт, вам залишається акуратно розібрати основний каркас кухні.
Необхідний інструмент для демонтажу:
Основним інструментом є, звичайно ж шуруповерт.
Також подбайте про наявність викруток з шестигранними наконечниками і плоскогубців.
Ми щиро сподіваємося, що наша стаття допоможе вам без особливих зусиль зібрати або розібрати кухонний гарнітур, якщо виникне така необхідність.