Цікавий дизайн вузької кухні можна знайти в інтернеті і на сторінка спеціальних журналів. Важливо розуміти який результат ви хочете бачити в підсумку. Зараз дуже популярним стало перетворення маленької кухні в величезну кухню студію шляхом знесення однієї стіни. Віддаючи перевагу цьому варіанту, ви отримаєте велику кімнату зонувати на обідню зону, робочу частину і зону відпочинку. Але якщо можливості знести стіну немає, то для створення цікавого та функціонального інтер'єру вузької кухні , вам потрібно буде, як слід попрацювати. Через те що простір обмежений, ще до початку ремонтних робіт потрібно буде визначити які предмети повинні бути на вашій кухні обов'язково, а від яких варто відмовитися. Обов'язково потрібно зробити креслення з майбутньою розстановкою і визначити місця для холодильника, плити, мийки, духовки. Без цих речей не може обійтися навіть найменша кухня. До того ж, в умовах обмеженого простору доведеться поламати голову над їх найбільш зручною розстановкою.
Якщо ви не любите спокійні кольори, то кухня в бірюзових тонах - це ідеальний дизайн для вашого будинку.
На вузькій кухні завжди повинно бути багато світла. Відбиваючись в глянцевих поверхнях він буде робити приміщення візуально ширше.
Барна стійка - найоптимальніше рішення для маленької і вузької кухні. Це найкраща альтернатива обіднього столу.
Намагайтеся не завішувати вікно масивними шторами, нехай проникненню денного світла на вашу кухню нічого не заважає.
Найкраще з завданням розширення кімнати впоратися білий колір. А якщо фасади гарнітура будуть глянцевими, то приміщення буде здаватися в рази більше.
Масивний дерев'яний гарнітур навряд чи поміститися на вузькій кухні, тому потрібно вибирати альтернативні, більш компактні варіанти. Взагалі меблів на кухні повинно бути по-мінімуму. Вони мають бути багатофункціональними і місткою. Навісні шафи краще замінити на відкриті полиці, щоб візуально не захаращувати простір. Колір і матеріал фасадів має важливе значення. Дзеркальні поверхні допоможуть розширити кухню. Це ставитися і до скляних предметів, їх в дизайні довгої вузької кухні може бути дуже багато. Перевага в колірній гамі краще віддати світлим тонам. Допоможуть впоратися з цим завданням холодні відтінки блакитного, сірого і білого. Але і теплі кольори теж можуть бути доречні, якщо правильно їх обіграти.
Під вікном можна організувати чудову зону відпочинку, перетворивши підвіконня в міні диван з подушками.
Взагалі на будь-якій кухні якщо для цього є можливість, зону відпочинку потрібно встановлювати біля вікна.
Темний гарнітур меблів потрібно розбавляти світлими тонами в інших елементах, наприклад, кольором стін і стільниці.
Якщо вибудовувати кухню в дві лінії, то на одній стіні краще повісити навісні шафи, а на іншій відкриті полиці.
Якщо ваша кухня сусідить з вітальнею, то для розширення не обов'язково зносити стіну, можна просто позбутися від дверей і об'єднати приміщення одним стилем.
Як обставити вузьку кухню
Якщо на вашій кухні є можливість встановити меблі по г-образного планування, задіявши кут - це дуже добре, тому що візуально вона стане більше схожою на квадрат. на
кожній кухні повинна бути зона:
робоча;
обідня;
відпочинку.
Щоб їх створити на маленькій площі варіантів є трохи. На кухонному гарнітурі уздовж стіни можна розмістити мийку прямо під вікном, як у кращих американських будинках, а під раковиною поміститися посудомийна машина. Рівень віконного підвіконня потрібно опустити до нижніх шаф і об'єднати це все за допомогою стільниці для органічного зовнішнього вигляду.
Уздовж всієї стіни з вікном можна розташувати зручний диван, а під ним змонтувати ніші для зберігання посуду і іншого кухонного начиння.
Також для створення цікавого інтер'єру можна вибрати гарнітур різних кольорів, як продемонстровано на цьому фото.
Диванчики в обідній зоні будуть займати менше місця, ніж 4 стільця, але це ж кількість осіб, легко зможе на них розміститися.
Багато хто помилково вважає, що на маленьких кухнях немає місця для острівних поверхонь, але насправді ці предмети заощадять вам простір набагато більше ніж ви думаєте.
Пам'ятайте про те що дзеркала допомагають розширити межі приміщення, але якщо ви категорично не хочете їх встановлювати, вибирайте максимально глянцеві фасади.
Виділення обідньої зони
Якщо ваша кухня настільки вузька що розмістити стіл зі стільцями просто ніде, завжди вибирайте стіну з вікном, нехай там буде навіть обіднє місце для двох, але воно буде.
Але є і альтернатива обіднього гарнітуру - це барна стійка. Якщо раніше ви вважали, що цей предмет підійде тільки для великих кімнат з помпезним дизайном, то ця думка була помилковою. Це дуже функціональний предмет, який буде в самий раз на вузькій кухні. Ви можете зробити її на замовлення певного розміру і з урахуванням всіх особливостей інтер'єру.
Якщо ви використовуєте навісні шафі, то вішайте їх якомога вище. Такий прийом сприяє візуальному і реальному звільнення простору. Під ними можна оснастити і обідню зону без зайвих незручностей.
Не встановлюйте на кухні багато непотрібних предметів, намагайтеся, щоб на ній розміщувалися тільки найбільш корисні та необхідні речі.
Також пам'ятайте про скло. Цей матеріал не захаращує простір і виглядає дуже естетично.
Розташувавши меблі уздовж однієї стіни, простежте за тим, щоб стіна навпроти не залишалася «голої». Додайте на цьому столовий гарнітур.
Намагайтеся віддавати переваги дизайнам, де вітається мінімалізм і свобода в просторі.
Пастельні тони не тільки створять атмосферу легкості та невимушеності, але і при правильному поєднанні, дивно гарний інтер'єр.
Також існують спеціальні трансформери - розсувні столи, які ховаються під стільницею і зовсім не заважають процесу готування. Їх висувають під час трапези і прибирають назад після її завершення.
Стіна навпроти кухонного гарнітура не повинна залишатися порожньою. Краще оснастити її полками або не глибокий шафками. Також можна прикрасити її за допомогою картин або фотографій. Для візуального розширення кімнати цю стіну можна обклеїти 3D фотошпалерами.
Розглянемо найпопулярніші варіант розміщення обідньої зони:
Барна стійка плавно переходить в підвіконня з шириною 45 сантиметрів. на
ній можна встановити навісні шафи або відкриті полиці для розміщення кухонного начиння. Таке місце на кухні відмінно підійде для вечірніх посиденьок з кавою і сніданків, заощадивши при цьому левову частку простору.
Холодильник можна встановити навпроти кухонного гарнітура, а
на його місце поставити шафу-пенал для посуду і круп.
Навісні шафи з невеликою глибиною, кріпляться високо на
протилежної вікну стіні. Під ними можна поставити обідній гарнітур або м'який куточок.
Існує ще маса інших варіантів для розміщення меблів в дизайні довгою кухні з різним плануванням, але ви повинні запам'ятати головне, перед тим як щось купити завжди малюйте креслення, враховуючи реальні масштаби, що в подальшому не виникло несподіваних неприємностей.
На кухні з таким дивно красивий інтер'єром хочеться проводити час не тільки під час готування, а й про за розмовами у вузькому сімейному колі.
Японський стиль в поєднанні з мінімалізмом - чудова ідея для дизайну вузької кухні.
Дуже часто в сучасних квартирах господарі віддають перевагу стилю лофт, який можна відтворити навіть на самій вузькій кухні.
Форма півострова робить кухню більш квадратної, а для того щоб вона була ще й функціональної не забудьте про порожні зонах під кутовими тумбами.
Якщо ви все ж хочете збільшити простір, можна об'єднати кухню з балконом і облаштувати на ньому обідню зону.
Де і що зберігати у вузькій кухні
Плануючи інтер'єр довгою кухні, подумайте про те, де ви будете зберігати всі необхідні речі. Всю посуд, каструлі, столові прилади, чашки і келихи, а також дрібні девайси можна заховати в навісних шафах під стелею. Відкриті полички підійдуть для зберігання круп в скляних банках, різних дрібничок, святкового сервізу або колекції дорогих чаїв. Якщо меблі дозволяє, то всю більшу техніку можна вбудувати в гарнітур. В крайньому випадку для мікрохвильової печі, кухонного комбайна і т.д. можна зробити спеціальні полиці.
Розташувавши меблі в дві лінії, одну оснастите високими шафами пеналами, а іншу залиште тільки з нижніми тумбами.
Якщо у вас не така світла кухня як на фото і немає великого вікна або балкона, подбайте про достатню кількість світильників.
Щоб кухня не була схожа на палату психіатричної клініки, розбавте білий колір, соковитими і яскравими акцентами.
Грати з кольором можна не тільки на стінах, але і в меблів. Навіть гарнітур може бути різнобарвним, але при цьому виглядати дуже гармонійно.
Намагайтеся оснастити кухню вбудованою побутовою технікою. Це не тільки стильно, але ще і дуже зручно.
Територія віконного простору
Для володарів вузькою і довгою кухні вікно - це дуже специфічний і особливий елемент. Так як площа в дефіциті, її потрібно використовувати дуже раціонально. Щоб розмістити ще одну робочу зону цілком підійде підвіконня - вірніше його стіна. Якщо його розширити, то він цілком зможе виконати функцію обіднього столу. Стільницю можна зробити і складаний, таким чином, стіл буде ховатися уздовж стіни під вікном і абсолютно не займати місце на кухні.
Також простір під вікном можна використовувати для зберігання посуду, встановивши туди нішу. Саме вікно краще прикрасити за допомогою жалюзі, римських штор або коротких фіранок.





























